ROHM MCR10EZPF2371
MCR FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 2.37kOhm 0.125W 1/8W
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR10EZPF2371.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
23,748
Authorized Distributors
0
Resistance
2.37 kΩ
2.37 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR10EZPF2371 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 2370ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES 0805 2.37K OHM 1/8W 1% SMD