ROHM MCR10EZPF1372
Res Thick Film 0805 13.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR10EZPF1372.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.22%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
26,463
Resistance
13.7 kΩ
13.7 kΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC0805FR-0713K7L
RC Series 0805 0.125 W 13.7 kOhm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res Thick Film 0805 13.7K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-6ENF1372V
Res Thick Film 0805 13.7K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC0805FR-0715KL
125Mw Thick Film Resistors 100Ppm/ 1% 15K 0805 Chip Resistor Surface Mount Rohs
Yageo GroupRC0805FR-0713KL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 13kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 14K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR10EZPF1372 fournies par ses distributeurs.
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0805 Case 13.7K Ohms 1% Tolerance 100 PPM
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 13700ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805