ROHM MCR01MZPF4992
Res Thick Film 0402 49.9K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR01MZPF4992.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Tendance sur 3 mois:
-78.79%
Resistance
49.9 kΩ
49.9 kΩ
49.9 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Yageo GroupRC0402FR-0749K9L
Res General Purpose Thick Film 0402 49.9K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Yageo GroupAC0402FR-0749K9L
Res Thick Film 0402 49.9K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0402 49.9K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-0751KL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±1% 51kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRG0402F47K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 47000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
63mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 49.9kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR01MZPF4992 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 49900ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
MCR Series 0402 49.9 kO 1% 0.063 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
±1% 49.9kΩ Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Resistor 0402 49.9KΩ ±1% 1/16W ±100ppm/℃
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR MCR 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 49.9kOhm ±100ppm/C