ROHM MCR01MZPF4700
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0402 Case 470 Ohms 1% Tolerance 100 PPM
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR01MZPF4700.
Tendance sur 3 mois:
-16.37%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
LTB Date2018-12-04
LTD Date2018-12-04
Pièces détachées
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±1% ±100ppm/℃ 470Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-07470RL
Res Thick Film 0402 470 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0402FR-07470RL
Res Thick Film 0402 470 Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity6-1676480-6
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 470ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 470 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0402FR-13470RL
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR01MZPF4700 fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 0402 470 Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 470Ohm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 470ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
SMD Resistor 0402 470Ω ±1% 1/16W ±100ppm/℃