ROHM MCR006YZPF1005
Res Thick Film 0201 10M Ohm 1% 1/20W ±250ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR006YZPF1005.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 10 ans
Future Electronics
DigiKey
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Introduction Date2007-05-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-04-30
LTD Date2021-07-31
Pièces détachées
Yageo GroupRC0201FR-0710ML
50mW Thick Film Resistors 25V ±1% ±200ppm/℃ 10MΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0201 10M Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0201 10M Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MulticompMCRE000262
Res Thick Film 0201 10M Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/°C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0201 10M Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0201JR-0710ML
Res Thick Film 0201 10M Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR006YZPF1005 fournies par ses distributeurs.
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 0201 Case 10 MOhm 1% Tolerance 250ppm
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 10000000ohm, 25V, 1% +/-Tol, 250ppm/Cel, Surface Mount, 0201