Panduit PNF14-10R-M
Ring Terminal 16 14 AWG 10 stud size funnel entry nylon insulated bulk package.
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panduit PNF14-10R-M.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 0 an
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Sager Electronics
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-99.44%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,157
Authorized Distributors
6
Gender
Female
Female
Pitch
Number of Positions
Number of Rows
Mount
Free Hanging
Free Hanging
Contact Plating
Tin
Tin
Housing Material
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMX
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.90.40.00
Introduction Date2001-02-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TE Connectivity51864-4
Ring Tongue Terminal 14-16AWGCopper Blue 21.44mm Tin T/R
Perma-Seal Ring Tongue Terminal for 14-16 AWG Wire, Stud Size 6 (M3.5)
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 14 to 16 AWG Wire, Stud Size 5/16" (M8), Length 27.36mm
Avikrimp Ring Tongue Terminal for 14 to 16 AWG Wire, Stud Size 6 (M3.5), Length 22.48mm
PanduitPV14-56R-M
Panduit Pan-Term Ring Terminal; #16 - 14; 5/16" Stud; Blue; Vinyl - Funnel Entry; 1000 ct.
TE Connectivity2-34162-1
RING TONGUE TERMINAL, 16-14AWG, SIZE: M6, BLUE, INSULATED, PLASTI-GRIP SERIES
Descriptions
Descriptions de Panduit PNF14-10R-M fournies par ses distributeurs.
Ring Terminal, #10 Stud Size, 14 AWG, 600 V, Nylon Insulated, Blue, Crimp Termination Only, 1000 PK
Ring Tongue Terminal 14-16AWG Copper Blue 21.72mm Tin Box
Terminal Ring; Insulated; 600V; No. 10; 16 to 14 AWG