Panduit ACC62-AV-D300
Cable Mounting & Accessories High bond adhesive W /R NYL 6/6cord clip
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panduit ACC62-AV-D300.
Master Electronics
Datasheet2 pagesIl y a 17 ans
Datasheet1 pageIl y a 14 ans
element14 APAC
Sager Electronics
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
PanduitACC62-A-D
Fastener, Adhesive Backed Cable Clamp, 15.7 mm, Nylon 6.6 (Polyamide 6.6), Natural, 31.4 mm
PanduitACC62-A-C
Wire Marker Products CORD CLIP,ADH,0.62 BUNDLE,NAT
Cable Clip, Nylon 6/6, 0.62 in Bundle Dia., Black, 1.24 in L, 100 PK
Descriptions
Descriptions de Panduit ACC62-AV-D300 fournies par ses distributeurs.
Cord Clip. High Bond Adhesive. 0.62 Inch (15.8 mm) Bundle Diameter. Weather Resistant Black. Provides maximum adhesion, especially in harsh, high temperature, and outdoor environments. Smooth surfaces and rounded edges protect the cable bundle and the installer. Flexible, lightweight material is easy to handle. One-piece design eliminates the need for screws, rivets, and nut-and-bolt assemblies. Installs by hand with low insertion force to minimize fatigue.