Panasonic JVN1A-24V-F
Power Relay, Spst-No, 24Vdc, 16A, Tht Rohs Compliant: Yes |Panasonic JVN1A-24V-F
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic JVN1A-24V-F.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Datasheet3 pagesIl y a 26 ans
element14
Panasonic
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+1387%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.41.00.20
Introduction Date2006-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicALE72F24
ALE(LE) Relay (High sensitive type TM w/ two live & one dummy PCB terminals Class F)
PanasonicJVN1AF-24V-F
Electromechanical Relay SPST-NO 10(DC)/16(AC)A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
PanasonicJVN1A-18V-F
JVN Series 16 A SPST 18 VDC Through Hole Non-Polarized Compact Power Relay
TE Connectivity2-1440002-9
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V / Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29.2x12.8x20.6)mm THT
TE Connectivity2-1393237-7
Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
TE ConnectivityRT314024F
Class F Active RoHS Compliant SPDT (1Form C) Power Relay 8ms -40C 400mW 1.44kOhms
Descriptions
Descriptions de Panasonic JVN1A-24V-F fournies par ses distributeurs.
JVN Series 16 A SPST 24 VDC Through Hole Non-Polarized Compact Power Relay
Relay Power SPST-NO 277VAC 24VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
COMPACT FLAT POWER RELAY FOR HEATER LOADS Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.008A (Coil), 24VDC (Coil), 200mW (Coil), 10A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Through Hole-Straight Mount