Panasonic JVN1A-18V-F
JVN Series 16 A SPST 18 VDC Through Hole Non-Polarized Compact Power Relay
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic JVN1A-18V-F.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Datasheet3 pagesIl y a 26 ans
Sager Electronics
Future Electronics
Panasonic
Electro Sonic
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicJVN1A-24V-F
Power Relay, Spst-No, 24Vdc, 16A, Tht Rohs Compliant: Yes |Panasonic JVN1A-24V-F
PanasonicALE72F24
ALE(LE) Relay (High sensitive type TM w/ two live & one dummy PCB terminals Class F)
PanasonicJVN1AF-24V-F
Electromechanical Relay SPST-NO 10(DC)/16(AC)A 24VDC 2.88KOhm Through Hole
TE Connectivity2-1393237-7
Power Relay 24VDC 16A SPST-NO(29mm 12.7mm 15.7mm) THT
TE Connectivity1-1415898-4
General Purpose Relay, RT1 Inrush Power Series, Power, Non Latching, SPST-NO, 24 VDC, 20 A
TE ConnectivityRTD34024
Electromechanical Relay 24VDC 1.44KOhm 16A SPST-NO (29x12.7x15.7)mm THT Power Relay
Descriptions
Descriptions de Panasonic JVN1A-18V-F fournies par ses distributeurs.
Relay Power SPST-NO 277VAC 18VDC PC Pins Through Hole Carton/Case
Power Relay 18VDC 10DC/16AAC SPST-NO(22x16x10.9)mm THT
Power/Signal Relay, SPST, Momentary, 0.011A (Coil), 18VDC (Coil), 200mW (Coil), 10A (Contact), 30VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Through Hole-Straight Mount