Panasonic ERJU08F39R0V
SMD Chip Resistor, 1206 [3216 Metric], 39 ohm, 200 V, Thick Film, 250 mW
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJU08F39R0V.
Master Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Newark
Electro Sonic
Farnell
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Pièces détachées
PanasonicERJ-8ENF39R0V
Res Thick Film 1206 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-0739RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 39Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-0739RL
Res Thick Film 1206 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJU08F39R0V fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 39 Ω, 0.25 W, ±1 %, ERJU08F39R0V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 39ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RES THKFLM ANTI-SULFURATED 1206 39 OHM 1% SMD
Thick Film Resistors - SMD 1206 1% 39ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
1206 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1206 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 39OHM
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 39 Ohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U08F39R0V
Panasonic ERJU08F39R0V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, THICK FILM, 39R, 1%, 0.25W, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 39ohm; Product Range: -; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (07-Jul-2017); Resistor Mounting: Surface Mount Device