Panasonic ERJP03F2432V
Res Thick Film 0603 24.3K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJP03F2432V.
Newark
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Datasheet6 pagesIl y a 8 ans
Master Electronics
Burklin Elektronik
Farnell
Electro Sonic
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJPA3F2432V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 24.3k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F2372V
Res Thick Film 0603 23.7K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F2672V
Res Thick Film 0603 26.7K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 22K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 24K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 22.1K Ohm 1% 0.33W(1/3W) 100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJP03F2432V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 24300ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 24.3 KOHM 1% 1/5W 0603
Panasonic ERJP03F2432V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 24.3 Kohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F2432V
RES, 24K3, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 24.3kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance T
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 24.3 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603