Panasonic ERJ-P03F2672V
Res Thick Film 0603 26.7K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-P03F2672V.
Panasonic
Datasheet8 pagesIl y a 11 ans
Farnell
Master Electronics
element14 APAC
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Pièces détachées
PanasonicERJPA3F2672V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 26.7k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJP03F2742V
Res Thick Film 0603 27.4K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP03F2492V
Res Thick Film 0603 24.9K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 27K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRGH0603F27K
Res High Power Thick Film 0603 27k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 27000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-P03F2672V fournies par ses distributeurs.
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±200ppm/C 26.7kOhm 0.2W 1/5W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 26700ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 26.7 KOHM 1% 1/5W 0603
Panasonic ERJP03F2672V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 26.7 Kohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP03F2672V
RES, 26K7, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 26.7kohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance T
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 26.7 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603