Panasonic ERJ14RQF3R9U
SMD Current Sense Resistors, AEC-Q200 ERJ Series, 3.9 ohm, 250 mW, - 1% RoHS Compliant: Yes
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ14RQF3R9U.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 5 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Introduction Date1998-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1210 3.9 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1210 3.9 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-14BQF3R9U
Res Thick Film 1210 3.9 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 3.6ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 4.22ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
KTR FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 3.6Ohm 0.333W 1/3W
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ14RQF3R9U fournies par ses distributeurs.
RES THICK FILM 3.9 OHM 1/4W 1% 1210 SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 3.9ohm, 0.9874V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Current Sense Resistors - SMD 1210 3.9ohm 1% Curr Sense AEC-Q200
Panasonic ERJ14RQF3R9U - Current Sensing Chip Resistors
RESISTOR, 1210, 0.25W, 1%, 3R9; Resistance:3.9ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250mW; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistor Mounting:SMD; No. of Pins:2; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:1210; Series:ERJ