Panasonic ERJ-XGN0R00Y
Zero Ohm Resistor, Jumper, ERJ Series, 1005 [2512 Metric], Thick Film, 31 mW, 500 mA
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-XGN0R00Y.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Farnell
Master Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.58%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
0 Ω
0 Ω
0 Ω
Case/Package
Molded
Tolerance
5 %
Power Rating
31 mW
30 mW
30 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-08-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
KOA SpeerRK73Z1ELTP
Res Thick Film 0402 0 Ohm Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-XGN0R00Y fournies par ses distributeurs.
31mW Thick Film Resistors -100ppm/℃~+600ppm/℃ 0Ω 01005 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES SMD 0 OHM JUMP 1/32W 01005 / 0 Ohms Jumper 0.03W, 1/32W Chip Resistor 01005 (0402 Metric) Thick Film
Res Thick Film 01005 0 Ohm Jumper Molded SMD Pressed Carrier T/R
Avnet Japan
Thick Film Chip Resistor, 0 ½, Other %, 0.031 W
Panasonic SCT
Metal Glaze/thick Film, 0.031W, 0ohm, Surface Mount, 01005
01005 (0402Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm 0.03W 1/32W 0Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJXGN0R00Y - General Purpose Chip Resistors
Chip Res, 01005, 5%, Halogen-free 7 inch reel, 0 o
RESISTOR, THICK FILM, 0 OHM, 31mW, 1%; Resistance:0ohm; Power Rating:31mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1005 [2512 Metric]; Resistor Element Type:Thick Film; Temperature Coefficient:+ 600, -100ppm/°C; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, THICK FILM, 0 OHM, 31mW, 1%; P; RESISTOR, THICK FILM, 0 OHM, 31mW, 1%; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistors; Resistance:0ohm; Power Rating:31.25mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:1005 ^2512 Metric]; Voltage Rating:15V