Panasonic ERJ-U1TF9100U
Res Thick Film 2512 910 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-U1TF9100U.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.16%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
29,026
Authorized Distributors
6
Resistance
910 Ω
910 Ω
910 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Pièces détachées
Yageo GroupRC2512FK-07910RL
RC Series 2512 1 W 910 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-1TNF9100U
Res Thick Film 2512 910 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 1kΩ 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC2512FK-071KL
Res Thick Film 2512 1K Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 825ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Thick Film 2512 866 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-U1TF9100U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 910ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Anti-Sulfured Thick Film 2512 910 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 910 Ω, 1 W, ±1 %, ERJU1TF9100U
Thick Film Resistors - SMD 2512 1% 910ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 910OHM
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 910 Ohm, 1 W, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU1TF9100U
Panasonic ERJU1TF9100U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 910R, 1%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 910ohm; Product Range: ERJU1T Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 1W; Resistance Toleranc