Panasonic ERJ-U1TF8200U
Res Thick Film 2512 820 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-U1TF8200U.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
16,637
Authorized Distributors
6
Resistance
820 Ω
820 Ω
820 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-1TNF8200U
Res Thick Film 2512 820 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC2512FK-07820RL
1W Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 820Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-1TNF7500U
Res Thick Film 2512 750 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
RES SMD 750 OHM 1% 1W 2512 / 750 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Res Thick Film 2512 806 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 825ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
TE Connectivity3521820RFT
3521 Series 2512 820 Ohm 2 W ±1 % ±100 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Res Thick Film 2512 787 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 887 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
TE Connectivity / AMP4-2176231-7
Res Thick Film 2512 820 Ohm 1% 3W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE Connectivity3521750RFT
Res Thick Film 2512 750 Ohm 1% 2W ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-U1TF8200U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 820ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Anti-Sulfured Thick Film 2512 820 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 820OHM
Panasonic ERJU1TF8200U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
RES, 820R, 1%, 1W, 2512, THICK FILM; Resistor Case Style: 2512 [6432 Metric]; Resistance: 820ohm; Product Range: ERJU1T Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 1W; Resistance Toleranc
Resistor, Thick Film, 820 Ohm, 1%, 2512; Resistance:820Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU1TF8200U