Panasonic ERJ-U1TF18R0U
Res Thick Film 2512 18 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-U1TF18R0U.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Newark
Farnell
Tendance sur 3 mois:
-4.58%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
19,612
Authorized Distributors
6
Resistance
18 Ω
18 Ω
18 Ω
Case/Package
2512
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
1 W
1 W
1 W
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-S1TF18R0U
Res Thick Film 2512 18 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-1TNF18R2U
Res Thick Film 2512 18.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 2512 16.5 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 16.2 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 17.8ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 18.2ohm, 500V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-U1TF18R0U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 1W, 18ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 2512
Res Anti-Sulfured Thick Film 2512 18 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 2512 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 18OHM
Panasonic ERJU1TF18R0U - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Resistor, Thick Film, 18Ohm, 1%, 2512; Resistance:18Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:1W; Resistor Case/Package:2512 [6432 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU1TF18R0U