Panasonic ERJ-U08F3901V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 3900ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-U08F3901V.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
Newark
Farnell
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-8ENF3901V
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206FR-073K9L
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC1206FR-073K9L
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-U08F3901V fournies par ses distributeurs.
Res Anti-Sulfured Thick Film 1206 3.9k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 3.9 kΩ, 0.25 W, ±1 %, ERJU08F3901V
Res Thick Film 1206 3.9K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
ERJU SERIES THICK FILM RESISTOR 1206 CASE 3.9KOHMS +/-1% 0.25W +/-100PPM/DEGC
Thick Film Resistors - SMD 1206 1% 3.9Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
1206 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 1206 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 1%, 3.9KOHM
Panasonic ERJU08F3901V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 3.9 Kohm, 250 Mw, - 1%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJU08F3901V
RES, 3K9, 1%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 3.9kohm; Product Range: ERJU08 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Resistor Mounting: Surface Mount Device