Panasonic ERJ-U03J5R1V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 5.1ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-U03J5R1V.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Electro Sonic
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
15,280
Authorized Distributors
6
Resistance
5.1 Ω
5.1 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ3GEYJ5R1V
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 5% 1/10W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ3GEYJ4R7V
Res Thick Film 0603 4.7 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ3GEYJ5R6V
Res Thick Film 0603 5.6 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 5.1 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-075R1L
100mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 5.1Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-U03J5R1V fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 5.1 Ω, 0.1 W, ±5 %, ERJU03J5R1V
Thick Film Resistors - SMD 0603 5% 5.1ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0201 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0603 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 5%, 5.1OHM
Panasonic ERJU03J5R1V - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Resistance:5.1Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Product Range:Erju Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U03J5R1V.