Panasonic ERJ-U02J301X
Res Thick Film 0402 300 Ohm 5% 1/10W 200ppm/C Molded SMD SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-U02J301X.
JRH Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Tendance sur 3 mois:
+27.19%
Resistance
300 Ω
300 Ω
300 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
63 mW
63 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Pièces détachées
PanasonicERJ2GEJ301X
Res Thick Film 0402 300 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 300 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
MCR FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 300Ohm 0.063W 1/16W
PanasonicERJ2GEJ331X
Res Thick Film 0402 330 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ2GEJ271X
Res Thick Film 0402 270 Ohm 5% 1/10W Ý200ppm/ÝC SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0402 300 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-U02J301X fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 300Ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200Ppm/Cel, Surface Mount,
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 5%, 300OHM
Thick Film Resistors - SMD 0402 5% 300ohm Anti-Sulfur