Panasonic ERJ-U02J220X
Res Thick Film 0402 22 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-U02J220X.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.77%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
22 Ω
22 Ω
22 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-2GEJ220X
Res Thick Film 0402 22 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP2-1622826-6
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 22ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 22 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-2GEJ200X
Res Thick Film 0402 20 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-2GEJ240X
Res Thick Film 0402 24 Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 22Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-U02J220X fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 22ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 22Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0402 2 O ±5 % 0.1 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 0402 5% 22ohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 5%, 22OHM
Panasonic ERJU02J220X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
Resistance:22Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Sulfur Resistant; Product Range:Erju Series; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-U02J220X.