Panasonic ERJ-U02J102X
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-U02J102X.
JRH Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 8 ans
Farnell
Electro Sonic
Master Electronics
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.95%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
1 kΩ
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-02-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ2GEJ102X
Resistor Thick Film 0402 1K Ohm 5% 1/10W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG0402J1K0
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0402 1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-071KP
62.5mW Thick Film Resistors ±5% ±100ppm/℃ 1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ2GEJ112X
Res Thick Film 0402 1.1K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
63mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-U02J102X fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 1000Ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200Ppm/Cel, Surface Mount,
Thick Film Resistors - SMD 0402 5% 1.0Kohm Anti-Sulfur AEC-Q200
0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR / 0402 ANTI-SULFURATED RESISTOR, 5%, 1KOHM
Panasonic ERJU02J102X - Anti-Sulfurated Chip Resistors
SMD Resistor 0402 1KΩ ±5% 1/10W ±200ppm/℃
RES, THICK FILM, 1K, 5%, 0.1W, 0402; Res; RES, THICK FILM, 1K, 5%, 0.1W, 0402; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Met; Available until stocks are exhausted