Panasonic ERJ-S08J512V
Res Thick Film 1206 5.1K Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-S08J512V.
Master Electronics
Datasheet8 pagesIl y a 8 ans
Arrow Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-58.31%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
3,541
Authorized Distributors
6
Resistance
5.1 kΩ
5.1 kΩ
5.1 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-8GEYJ512V
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5%; 5.1Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes
250mW Thick Film Resistors 300V ±5% ±200ppm/℃ 5.1kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 5100ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 5.1K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
CRCW Series 1206 0.25 W 5.1 kOhm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-8GEYJ472V
Res Thick Film 1206 4.7K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-S08J512V fournies par ses distributeurs.
Thick Film Resistors - SMD 1206 5.1Kohms 5% Anti-Sulfur
1206 (3216Metric) 1206 ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 5.1kOhms ±200ppm/C