Panasonic ERJ-P14J7R5U
Res Thick Film 1210 7.5 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-P14J7R5U.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
Farnell
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-14YJ7R5U
ERJ Series 1210 7.5 Ohm 0.5 W ±5 % -100/ +600ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-T14J7R5U
Res Thick Film 1210 7.5 Ohm 5% 1/2W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14J6R8U
Res Thick Film 1210 6.8 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 7.5 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 7.5 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 6.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-P14J7R5U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 7.5ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 7.5 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/2W 1210 / 7.5 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
Anti-Surge Chip Resistor, 1206 7.5ohm, 7 inch reel
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 7.5Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJP14J7R5U - Small & High Power Chip Resistors
Res, 7R5, 5%, 0.5W, 1210, Thick Film; Resistor Case Style:1210 [3225 Metric]; Resistance:7.5Ohm; Product Range:Erjp14 Series; Voltage Rating:200V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 5%; Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP14J7R5U