Panasonic ERJ-P03F33R2V
Res Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-P03F33R2V.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
Master Electronics
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Pièces détachées
Res Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-PA3F33R2V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F36R0V
Res Thick Film 0603 36 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F32R4V
Res Thick Film 0603 32.4 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRGH0603F33R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 33 Ohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-P03F33R2V fournies par ses distributeurs.
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 33.2 Ω, 0.2 W, ±1 %, ERJP03F33R2V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 33.2ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 33.2 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0603 33.2ohms 0.2W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP03F33R2V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 33.2 Ohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP03F33R2V
RESISTOR THICK FILM, 33.2OHM, 1%, 0603; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:33.2ohm; Power Rating:200mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)