Panasonic ERJP03F2492V
Res Thick Film 0603 24.9K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJP03F2492V.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+34.48%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Pièces détachées
PanasonicERJPA3F2492V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 24.9k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F2702V
Res Thick Film 0603 27K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F2372V
Res Thick Film 0603 23.7K Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 27K Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 24K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRGH0603F27K
Res High Power Thick Film 0603 27k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJP03F2492V fournies par ses distributeurs.
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 24900 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 24900ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES SMD 24.9 KOHM 1% 1/5W 0603
Panasonic ERJP03F2492V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 24.9 Kohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F2492V
RESISTOR THICK FILM, 24.9KOHM, 1%, 0603; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:24.9kohm; Power Rating:200mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Cut Tape; MSL:-; SVHC:Diboron trioxide (19-Dec-2012); SVHC (Secondary):Lead monoxide (lead oxide) (19-Dec-2012)
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 24.9 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603