Panasonic ERJ-P03F25R5V
Res Thick Film 0603 25.5 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-P03F25R5V.
IHS
Datasheet9 pagesIl y a 5 ans
Panasonic
Farnell
element14 APAC
Pièces détachées
PanasonicERJ-PA3F25R5V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 25.5 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
PanasonicERJ-P03F24R9V
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F27R0V
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE Connectivity / AMP9-1879507-0
Res High Power Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 24.9 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-P03F25R5V fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 25.5ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Panasonic ERJP03F25R5V - Small & High Power Chip Resistors
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 25.5 Ohm, 200 Mw, - 1%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJP03F25R5V
RES, 25R5, 1%, 0.2W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 25.5ohm; Product Range: ERJP03 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 200mW; Resistance To