Panasonic ERJ-8GEYJ6R8V
Res Thick Film 1206 6.8 Ohm 5% 0.25W(1/4W) -100ppm/C to 600ppm/C Molded SMD Punched T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-8GEYJ6R8V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
JRH Electronics
Newark
Tendance sur 3 mois:
-17.77%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
6.8 Ω
6.8 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
330 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 6.8 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±400ppm/C 6.8Ohm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 6.2 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 6.8 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES LOW RESISTANCE 1206 6.8 OHM 1/4W 1% SMD
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-8GEYJ6R8V fournies par ses distributeurs.
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5% 6.8ohm, 7 inch
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6.8ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 6.8Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ6R8V - General Purpose Chip Resistors
Thick Film Resistors 1206 6.8ohms 5% Tolerance
Res, Aec-Q200, Thick Film, 6R8, 1206; Resistance:6.8Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ8GEYJ6R8V