Panasonic ERJ-8GEYJ473V
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 47kOhm 0.25W 1/4W
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-8GEYJ473V.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Future Electronics
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.61%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
47 kΩ
47 kΩ
47 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 47K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 47000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 43K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 51kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 51K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-8GEYJ473V fournies par ses distributeurs.
RES THICK FILM 47K OHM 1/4W 5% 1206 SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 47000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor;Thick Film;SMT;1206;1/8W;5%;Cut Tape;47Kohm
Thick Film Chip Resistor, 47000 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 1206 47Kohms 5% AEC-Q200
Panasonic ERJ8GEYJ473V - General Purpose Chip Resistors
Resistance:47kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-8GE Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes