Panasonic ERJ-8GEYJ273V
Res Thick Film 1206 27K Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-8GEYJ273V.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet6 pagesIl y a 7 ans
Datasheet6 pagesIl y a 11 ans
Datasheet7 pagesIl y a 13 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
Burklin Elektronik
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.36%
Resistance
27 kΩ
27 kΩ
27 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 27K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1206 27K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-P08J273V
Res Thick Film 1206 27K Ohm 5% 0.33W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Yageo GroupRC1206JR-0727KL
Res Thick Film 1206 27K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC1206JR-1327KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 27000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupAC1206JR-0727KL
Res Thick Film 1206 27K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-8GEYJ273V fournies par ses distributeurs.
Resistor;Thick Film;Res 27 Kilohms;Pwr-Rtg 0.25 W;Tol 5%;SMT;1206;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 27000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 27kOhm ±200ppm/C
Thick Film Chip Resistor, 27000 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ8GEYJ273V - General Purpose Chip Resistors
RES, AEC-Q200, THICK FILM, 27K, 5%, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 27kohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor ; Available until stocks are exhausted Alternative available
Resistance:27Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Erj Series; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8GEYJ273V.