Panasonic ERJ-8GEYJ222V
Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-8GEYJ222V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
Future Electronics
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.97%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2.2 kΩ
2.2 kΩ
2.2 kΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2200ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor, Thick Film; 2.2 K Ohms; Case 1206; 0.25W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 200V; 0.25W
Res Thick Film 1206 2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 2.4K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-8GEYJ222V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5%; 2.2Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes
ERJ Series 1206 2.2 kOhm 0.25 W ±5 % Tolerance SMT Thick Film Chip Resistor
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 2.2kOhm ±200ppm/C
Resistor;Thick Film;SMT;1206;1/8W;5%;Cut Tape;2.2Kohm
Thick Film Resistors - SMD 1206 2.2Kohms 5% AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 2200 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ8GEYJ222V - General Purpose Chip Resistors
RES, 2K2, 5%, 0.25W, 1206; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 2.2kohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%