Panasonic ERJ-8GEYJ202V
Res Thick Film 1206 2K Ohm 5% 1/4W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-8GEYJ202V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
element14 APAC
Tendance sur 3 mois:
-7.16%
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 2000ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 2.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 1.8K Ohm 5% 1/4W ¦200ppm/¦C Molded SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-8GEYJ202V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Resistor, thick film, SMD 1206 (3216), 2 kΩ, 0.25 W, ±5 %, ERJ8GEYJ202V
ERJ FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2kOhm 0.25W 1/4W
ERJ Series 1206 2 kOhm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Chip Res, 1206, 1/8W 5%; 2Kohm, 7 Inch Reel Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-8GEYJ202V.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 2000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor;Thick Film;SMT;1206;1/8W;5%;Cut Tape;2Kohm
Thick Film Chip Resistor, 2000 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ8GEYJ202V - General Purpose Chip Resistors
@THICK FILM CHIP RESISTR 1206, <CA(5000)
RES, 2K, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 2kohm; Product Range: ERJ8GE Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Toler