Panasonic ERJ-8GEYJ1R0V
Res Thick Film 1206 1 Ohm 5% 1/4W -100ppm/¦C to 600ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-8GEYJ1R0V.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet2 pagesIl y a 15 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.71%
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 Ω
1 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
330 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
600 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Pièces détachées
Resistor Thick Film 1206 1 Ohm 5% 1/4 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Res Thick Film 1206 1 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206JR-071RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 1Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-071RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-8GEYJ1R0V fournies par ses distributeurs.
Res General Purpose Thick Film 1206 1 Ohm 5% 1/4W -200ppm/°C to 400ppm/°C Ceramic Paper T/R
Thick Film Chip Resistors / 1206 / 5% / 1Ohm / 0,25W / T.C.R. -100 to 600ppm / A
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Resistor;Thick Film;SMT;1206;1/8W;5%;Cut Tape;1ohm
Thick Film Chip Resistor, 1 ½, 5 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 1206 1ohms 5% Tol AEC-Q200
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 1Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ8GEYJ1R0V - General Purpose Chip Resistors
Resistance:1ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250mW; Resistor Case / Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-8GE Series; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes