Panasonic ERJ-6GEYJ682V
Res Thick Film 0805 6.8K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ682V.
Upverter
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Panasonic
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-7.88%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
25,968
Authorized Distributors
6
Resistance
6.8 kΩ
6.8 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 6.8K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 6800ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 6800ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 6.2K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 6.2K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ682V fournies par ses distributeurs.
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 6.8kOhm 0.125W 1/8W
ERJ Series 0805 6.8 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 6800ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor;Thick Film;SMT;0805;1/10W;5%;Cut Tape;6.8Kohm
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5%
Thick Film Chip Resistor, 6800 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ682V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 6.8 kOhm
RES, 6K8, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 6.8kohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor E; Available until stocks are exhausted Alternative available