Panasonic ERJ-6GEYJ360V
Res Thick Film 0805 36 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ360V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
JRH Electronics
Farnell
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.10%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
3,100
Authorized Distributors
6
Resistance
36 Ω
36 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 36 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 36ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
125mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 33Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 39 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0805 33 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 39ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ360V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 36Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5% 36ohm, 7 inch
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 36ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 36 Ohm, 125 Mw, - 5%, 150 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ6GEYJ360V
0805 (2012Metric) 0805 ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 36Ohms ±200ppm/C
Panasonic ERJ6GEYJ360V - General Purpose Chip Resistors
RES, 36R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 36ohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Ele; Available until stocks are exhausted Alternative available