Panasonic ERJ-6GEYJ240V
Res Thick Film 0805 24 Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ240V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
JRH Electronics
Farnell
Newark
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.39%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
43,294
Authorized Distributors
6
Resistance
24 Ω
24 Ω
24 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Pièces détachées
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 24ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 24 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 22ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 22 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
SMD Chip Resistor, 22 Ohm, ± 5%, 125 mW, 0805 [2012 Metric], Thick Film, General Purpose
Yageo GroupRC0805JR-0724RL
Res Thick Film 0805 24 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ240V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 24Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 24Ohm 0.125W 1/8W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 24ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 0805 24ohms 5% AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 24 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ240V - General Purpose Chip Resistors
RES, 24R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 24ohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Ele; Available until stocks are exhausted Alternative available