Panasonic ERJ-6GEYJ223V
Res Thick Film 0805 22K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ223V.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Farnell
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.16%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
22 kΩ
22 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 22K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
125mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 22kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-S06J223V
Res Thick Film 0805 22K Ohm 5% 0.125W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 22K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 20000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 20K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ223V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 22kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0805 (2012), 22 kΩ, 0.125 W, ±5 %, ERJ6GEYJ223V
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5%; 22Kohm, 7 Inch Reel
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 22kOhm 0.125W 1/8W
ERJ Series 0805 22 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 22000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor;Thick Film;SMT;0805;1/10W;5%;Cut Tape;22Kohm
Thick Film Chip Resistor, 22000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0805 22Kohms 5% AEC-Q200
THICK FILM CHIP RESISTOR 0805, 5%<TX
SMD Thick Film 0805 0,125W 5% 22K Taped
Resistor,Thick Film, Chip Size,2012
RS APAC
Panasonic ERJ6GEYJ223V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 22 kOhm
RES, 22K, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 22kohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance To