Panasonic ERJ-6GEYJ154V
Resistor Thick Film 0805 150K Ohm 5% 1/8W 200ppm/C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ154V.
Newark
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-32.28%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
33,628
Authorized Distributors
6
Resistance
150 kΩ
150 kΩ
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 150000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 160000ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 160K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805JR-07150KL
Res Thick Film 0805 150K Ohm 5% 1/8W ±100ppm/°C SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ154V fournies par ses distributeurs.
ERJ Series 0805 150 kOhm 0.125 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 150000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
0805 (2012Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm 0.125W 1/8W 150kOhm ±200ppm/C
Resistor;Thick Film;SMT;0805;1/10W;5%;Cut Tape;150Kohm
Thick Film Chip Res, 0805, 1/10W 5%
Thick Film Chip Resistor, 150000 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ154V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 150 kOhm
RES, 150K, 5%, 0.125W, 0805; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 150kohm; Product Range: ERJ6GE Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ±