Panasonic ERJ-6GEYJ152V
125mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 1.5kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-6GEYJ152V.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet6 pagesIl y a 7 ans
Jameco
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-17.86%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1.5 kΩ
1.5 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 1.5kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 1.5K Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0805 1.5K Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Resistor, Thick Film Chip; 1.5 K Ohms; Case 0805; 0.125W; +/-5%; SMD; 200ppm/K; 150V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 1600ohm, 150V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-6GEYJ152V fournies par ses distributeurs.
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 1.5kOhm 0.125W 1/8W
RES THKFLM 0805 1.5K OHM 5% 1/8W 200PPM/ C SMD
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 1500ohm, 150V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Resistor;Thick Film;SMT;0805;1/10W;5%;Cut Tape;1.5Kohm
Thick Film Chip Resistor, 1500 ½, 5 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6GEYJ152V - General Purpose Chip Resistors
Resistance:1.5kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Resistor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:ERJ-6GE Series; Voltage Rating:150V RoHS Compliant: Yes
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 2 x 1.25 x 0.6 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Housing type: 0805 Resistor type: Thick Film Power Rating: 125 mW Rated voltage: 150 V Resistance: 1.5 kOhm