Panasonic ERJ-3EKF3162V
Res Thick Film 0603 31.6K Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-3EKF3162V.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Newark
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-15.93%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
31.6 kΩ
31.6 kΩ
31.6 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Pièces détachées
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 31.6kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0603FR-0731K6L
Res Thick Film 0603 31.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-0731K6L
Res Thick Film 0603 31.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
SMD Chip Resistor, 31.6 kOhm, ± 1%, 100 mW, 0603 [1608 Metric], Thick Film, General Purpose
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-3EKF3162V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Resistor Thick Film 0603 31.6k Ohm 1% 1/10 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
ERJ FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 31.6kOhm 0.1W 1/10W
Precision Thick Film Chip Resistors / 0603 / 1% / 31600Ohm / 0,1W / T.C.R. -100
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 31600ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Resistor;Thick Film;SMT;0603;1%;Precision;Cut Tape;31.6Kohm
Precision Thick Film Chip Resistor, 31600 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0603 31.6Kohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ3EKF3162V - General Purpose Chip Resistors
SMD Resistor Dimensions L x W x H: 1.6 x 0.8 x 0.45 mm Temperature range: -55 ... 155 °C Construction form: 0603 Resistor type: Thick Film Power Rating: 100 mW Rated voltage: 75 V Resistance: 31.6 kOhm
RES, 31K6, 1%, 0.1W, 0603; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 31.6kohm; Product Range: ERJ3EK Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Materi; Available until stocks are exhausted Alternative available
Resistance:31.6Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Product Range:Erj Series; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3EKF3162V.