Panasonic ERJ-3EKF24R3V
Res Thick Film 0603 24.3 Ohm 1% 1/10W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-3EKF24R3V.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
Newark
JRH Electronics
element14 APAC
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+18.66%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
24.3 Ω
24.3 Ω
24.3 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 0603 24.3 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0603FR-0724R3L
Res Thick Film 0603 24.3 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0603 24.3 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
100mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 22Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor Thick Film 0603 22.1 Ohm 1% 1/10W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-3EKF24R3V fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
Resistor Thick Film 0603 24.3 Ohm 1% 1/10 Watt ±100ppm °C Surface Mount Punched Carrier Tape and Reel
100mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 24.3Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Resistor, thick film, SMD 0603 (1608), 24.3 Ω, 0.1 W, ±1 %, ERJ3EKF24R3V
Precision Thick Film Chip Resistor, 24.3 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 24.3ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 24.3Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 0603 24.3ohms 1% AEC-Q200
Panasonic ERJ3EKF24R3V - General Purpose Chip Resistors
RES, 24R3, 1%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 24.3ohm; Product Range: ERJ3EK Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Ele; Available until stocks are exhausted Alternative available
Resistance:24.3Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Product Range:Erj Series; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-3EKF24R3V.