Panasonic ERJ-1TRQJ5R6U
Thick Film Chip R, 2512, Low ohmic, 1W, 5% 5.6 ohm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-1TRQJ5R6U.
Panasonic
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Newark
element14 APAC
Master Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.30%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ1TYJ5R6U
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity35205R6JT
RES SMD 5.6 OHM 5% 1W 2512 / 5.6 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Thick Film
TE Connectivity35205R6JT
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Blister T/R
Yageo GroupRC2512JK-075R6L
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 2512 5.6 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-1TRQJ5R6U fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 5.6ohm, 2.3664V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 5.6Ohm ±100ppm/C
Panasonic ERJ1TRQJ5R6U - Current Sensing Chip Resistors
Current Sense Res, 5R6, 5%, 1 W, 2512; Resistance:5.6Ohm; Product Range:Erj1T Series; Resistor Case Style:2512 [6432 Metric]; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:±Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ1TRQJ5R6U