Panasonic ERJ-1TRQF1R5U
Res Thick Film 2512 1.5 Ohm 1% 1W ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-1TRQF1R5U.
Panasonic
Datasheet4 pagesIl y a 9 ans
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+41.16%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2001-10-03
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Resistor Thick Film 2512 1.5 Ohm 1% 1W 100ppm/C Molded SMD Blister T/R
Res Thick Film 2512 1.5 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 1.62 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 1.65 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 2512 1.5 Ohm 1% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Yageo GroupRC2512FK-071R5L
1W Thick Film Resistors 200V ±1% ±200ppm/℃ 1.5Ω 2512 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-1TRQF1R5U fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
ERJ Series 2512 1.5 Ohm ±1 % 1 W ±100 ppm/°C Molded SMT Thick Film Chip Resistor
Resistor, thick film, SMD 2512 (6330), 1.5 Ω, 1 W, ±1 %, ERJ1TRQF1R5U
Resistor;Thick Film;Res 1.5 Ohms;Pwr-Rtg 1 W;Tol 1%;SMT;2512;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 1.5ohm, 1.2247V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
2512 (6432Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.252Lx0.126W 6.40mmx3.20mm 1W 1.5Ohm ±100ppm/C