Panasonic ERJ-1GNF56R0C
Res Thick Film 0201 56 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-1GNF56R0C.
Panasonic
Datasheet3 pagesIl y a 9 ans
JRH Electronics
Newark
element14 APAC
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-34.12%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
56 Ω
56 Ω
56 Ω
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2011-03-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ-1GEF56R0C
Res Thick Film 0201 56 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-0756RL
Res Thick Film 0201 56 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-1GNF51R0C
Res Thick Film 0201 51 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
PanasonicERJ-1GEF53R6C
Res Thick Film 0201 53.6 Ohm 1% 1/20W ±200ppm/°C Molded SMD Pressed Carrier T/R
Yageo GroupRC0201FR-0751RL
Res Thick Film 0201 51 Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Thick Film Res 0201 51.1 Ohm 1% 0.05W(1/20W) 200ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-1GNF56R0C fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 56ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
0201 (0603Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm 0.05W 1/20W 56Ohm ±200ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 56 ½, 1 %, 0.05 W
Panasonic SCT
56 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201
ThickFilmChipResistor 0201 1%,HalogenFre 56 ohm 7
Panasonic ERJ1GNF56R0C - General Purpose Chip Resistors
RES, 56R, 1%, 0.05W, 0201, THICK FILM; Resistor Case Style:0201 [0603 Metric]; Resistance:56ohm; Product Range:ERJ1G Series; Voltage Rating:25V; Resistor Element Material:Thick Film; Power Rating:50mW; Resistance Tolerance:± 1%; RoHS Compliant: Yes