Panasonic ERJ-14YJ4R7U
Res Thick Film 1210 4.7 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-14YJ4R7U.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Datasheet6 pagesIl y a 11 ans
Datasheet7 pagesIl y a 13 ans
element14 APAC
Farnell
Master Electronics
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-29.58%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
4.7 Ω
4.7 Ω
4.7 Ω
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
600 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-14YJ5R1U
Res Thick Film 1210 5.1 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-P14J5R1U
PanasonicERJ-P14J4R3U
Res Thick Film 1210 4.3 Ohm 5% 0.5W -100ppm/°C to 600ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 4.7 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1210JR-074R7L
500mW Thick Film Resistors 200V ±5% ±200ppm/℃ 4.7Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-14YJ4R7U fournies par ses distributeurs.
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/2W 1210 / 4.7 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Resistor;Thick Film;Res 4.7 Ohms;Pwr-Rtg 0.5 W;Tol 5%;SMT;1210;Cut Tape
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 4.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, -100,600ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Chip Resistor, 4.7 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
1210 (3225Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm 0.5W 1/2W 4.7Ohm -100/ +600ppm/C
Panasonic ERJ14YJ4R7U - General Purpose Chip Resistors
RES, 4R7, 5%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 4.7ohm; Product Range: ERJ14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Toler