Panasonic ERJ-14YJ471U
Res Thick Film 1210 470 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-14YJ471U.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet6 pagesIl y a 7 ans
Datasheet6 pagesIl y a 11 ans
Datasheet7 pagesIl y a 13 ans
element14 APAC
Master Electronics
Farnell
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-23.30%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
SymboleEmpreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Pièces détachées
Res Thick Film 1210 470 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP14J471U
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 470ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
PanasonicERJ-14YJ511U
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-P14J511U
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-14YJ471U fournies par ses distributeurs.
ERJ Series 1210 470 Ohm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES SMD 470 OHM 5% 1/2W 1210 / 470 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Resistor;Thick Film;Res 470 Ohms;Pwr-Rtg 0.5 W;Tol 5%;SMT;1210;Cut Tape
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 470Ohm 0.5W 1/2W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 470ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Resistors - SMD 1210 470ohms 5% AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 470 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
RES, THICK FILM, 470R, 5%, 0.5W, 1210
Panasonic ERJ14YJ471U - General Purpose Chip Resistors
RES, 470R, 5%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 470ohm; Product Range: ERJ14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tole
Res, Thick Film, 470R, 5%, 0.5W, 1210, Reel; Resistance:470Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-14YJ471U.