Panasonic ERJ-14YJ274U
Res Thick Film 1210 270K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-14YJ274U.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
DigiKey
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
22,790
Authorized Distributors
6
Resistance
270 kΩ
270 kΩ
270 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRFND (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1210 270K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-P14J274U
Res Thick Film 1210 270K Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJT14J274U
Anti-Pulse Chip Resistor 1210 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-T14J274U
Resistor Thick Film 1210 270k Ohm 5% 1/3 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Yageo GroupRC1210JR-07270KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 270000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRC1210FR-07249KL
Res Thick Film 1210 249K Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-14YJ274U fournies par ses distributeurs.
Thick Film Chip Resistor, 1210, 1/4W 5% 270Kohm,
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 270000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Surface Mount Chip Resistor, Thick Film, Aec-Q200 Erj Series, 270 Kohm, 500 Mw, 5%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ14YJ274U
Panasonic ERJ14YJ274U - General Purpose Chip Resistors
RES, 270K, 5%, 0.5W, 1210, THICK FILM; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Resistance: 270kohm; Product Range: ERJ14 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 500mW; Resistance Tol