Panasonic ERJ-14YJ202U
500mW Thick Film Resistors ±200ppm/℃ ±5% 2kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-14YJ202U.
Newark
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet7 pagesIl y a 5 ans
Datasheet6 pagesIl y a 11 ans
Datasheet7 pagesIl y a 13 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
JRH Electronics
Future Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-14.89%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
2 kΩ
2 kΩ
2 kΩ
Case/Package
1210
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Pièces détachées
PanasonicERJ-P14J202U
Res Thick Film 1210 2K Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 2K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 1210 2K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-14YJ182U
Res Thick Film 1210 1.8K Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 1.8K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor Thick Film 1210 2.2k Ohm 5% 1/3 Watt ±200ppm °C Surface Mount Paper Tape and Reel
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-14YJ202U fournies par ses distributeurs.
Resistor;Thick Film;Res 2 Kilohms;Pwr-Rtg 0.5 W;Tol 5%;SMT;1210;Cut Tape
ERJ FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2kOhm 0.5W 1/2W
ERJ Series 1210 2 kOhm 0.5 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Thick Film Chip Resistor, 2000 ½, 5 %, 0.5 W
Panasonic SCT
RESISTOR, THICK FILM, 1210, 2KOHM, 5%, 5
RES, THICK FILM, 2K, 5%, 0.5W, 1210
Panasonic ERJ14YJ202U - General Purpose Chip Resistors
RES, THICK FILM, 2K, 5%, 0.5W, 1210, REEL; Resistance:2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500mW; Resistor Case / Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Precision; Voltage Rating:200V RoHS Compliant: Yes