Panasonic ERJ-14RQFR27U
Res Thick Film 1210 0.27 Ohm 1% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-14RQFR27U.
Panasonic
Newark
Farnell
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Pièces détachées
PanasonicERJ14BQFR27U
Res Thick Film 1210 0.27 Ohm 1% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14RQJR27U
Res Thick Film 1210 0.27 Ohm 5% 0.25W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14BQJR27U
Thick Film Low Ohmic Chip Resistor 1210 Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-14BQJR27U
RCWE Series 1210 1 W 0.27 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRL1210FR-070R25L
Res Thick Film 1210 0.25 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±600ppm/C Epoxy SMD Automotive T/R
Yageo GroupRL1210JR-070R27L
500mW Thick Film Resistors ±5% ±600ppm/℃ 270mΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-14RQFR27U fournies par ses distributeurs.
ERJ Series 1210 0.27 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 0.27ohm, 0.2598V, 1% +/-Tol, 0,200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
THCK FILM LOW OHMIC SURFACE MNT RESISTOR 1210 270MOHM +/-1% 0.25W +/-200PPM/DEGC
Smd Current Sense Resistors, Aec-Q200 Erj Series, 0.27 Ohm, 250 Mw, - 1% Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ14RQFR27U
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 200ppm/C 270mOhm 250mW
Panasonic ERJ14RQFR27U - Current Sensing Chip Resistors
CURRENT SENSE RES, 0R27, 1%, 250 MW; Resistance: 0.27ohm; Product Range: ERJ14R Series; Resistor Case Style: 1210 [3225 Metric]; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Resistor Element Material: Thick Film; Temperatu