Panasonic ERJ-12ZYJ680U
Res Thick Film 2010 68 Ohm 5% 3/4W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Panasonic ERJ-12ZYJ680U.
Panasonic
Datasheet0 pageIl y a 0 an
Newark
JRH Electronics
Farnell
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-14.44%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
68 Ω
68 Ω
68 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1998-09-24
Pièces détachées
Res Thick Film 2010 68 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
MCR Series 2010 68 Ohm ±5% 0.5 W ±200 ppm/°C Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 62ohm, 400V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Yageo GroupRC2010JK-0768RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 68Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
RES SMD 62 OHM 5% 1/2W 2010 / 62 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Yageo GroupRC2010FK-0768RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 68Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de Panasonic ERJ-12ZYJ680U fournies par ses distributeurs.
Avnet Japan
ERJ FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 68Ohm 0.75W 3/4W
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 68ohm, 7
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Surface Mount Thick Film Resistor, Aec-Q200 Erj Series, 68 Ohm, 750 Mw, - 5%, 200 V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ12ZYJ680U
Panasonic ERJ12ZYJ680U - General Purpose Chip Resistors
Thick Film Resistors - SMD 2010 68ohms 5% AEC-Q200
RES, 68R, 5%, 0.75W, 2010, THICK FILM; Resistor Case Style: 2010 [5025 Metric]; Resistance: 68ohm; Product Range: ERJ12Z Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 750mW; Resistance Tole